субота, 11 червня 2016 р.


27 червня починається Петрівський піст


Піст є важливою складовою різних духовних практик, ця традиція активно використовується і особливо шанується у всіх найбільших світових релігіях. Постять іудеї, мусульмани, індуїсти, частковий відмова від їжі практикують і християни, як західного, так і східного обряду. У християн ця традиція сягає корінням до апостольських часів, до епохи зародження церкви. Для будь-якої віруючої людини піст – це завжди особливий період, час очищення, своєрідна форма релігійного аскетизму, перевірка міцності свого духу і символ перемоги духовного початку над плоттю.
Традиція обмеження себе в їжі особливо розвинена в православ’ї: у церковному календарі більше двохсот пісних днів.
Петрів піст (або Петрівка, як його ще називають) припадає на середину літа і пов’язаний з двома великими церковними святами.

Трохи історії

Петрів піст є досить давньою традицією, перші письмові згадки датуються ще апостольськими часами. Він починає Активно поширюватися приблизно з III століття нашої ери.
Спочатку посаду Петра і Павла вважали своєрідною альтернативою Великому. Якщо віруючий з якоїсь причини не міг тримати піст перед Великоднем, то він міг постити в цей період. Спочатку ця традиція не була пов’язана з апостолами.
Петрів піст затвердився після закінчення будівництва храму в Константинополі, присвяченого апостолам. Він був завершений в день пам’яті Петра і Павла. Саме після цього його стали відзначати особливо урочисто. Прийнято готуватися до цієї дати з допомогою посту і молитви.
Вважається, що саме в День Святої Трійці апостоли Петро і Павло були оповиті Духом і після цього вирушили хрестити язичників і проповідувати християнське вчення людям. На своєму шляху вони зміцнювали дух постом і молитвою. Саме тому з’явилася традиція Петрова поста.
Апостоли Петро і Павло є одними з найбільш шанованих в християнстві, як західного, так і східного обряду. Подальший шлях був складний, апостоли зробили багато добрих справ і прийняли мученицьку смерть за віру.

Від сторіччя до сторіччя згадки про це пості все частіше зустрічаються в церковній літературі і сьогодні це один з чотирьох головних багатоденних постів.

Немає коментарів:

Дописати коментар